Gyvenkime šilčiau - ETNA polistireninis putplastis - UAB Prestėja

Perkamiausios

juosta

Kuo efektyviau apšiltintas namas, tuo mažiau išlaidų

energijos-klases

Rekordiškas sumas sumokėję už šildymą, žmonės ieško būdų, kaip ateityje sumažinti šildymo išlaidas. Energetinių išteklių kainoms įtakos daryti negalime, todėl vienintelis būdas sutaupyti – stengtis kuo ilgiau išsaugoti šilumą namuose. Tai padaryti galima statomą ar atnaujinamą pastatą efektyviai apšiltinus. Apšiltinimo medžiagų pasirinkimas labai svarbus tiek statybos, tiek pastato renovacijos procese. Jeigu būsto apšiltinimui pasirinksite teisingas darbų technologijas, kokybiškas medžiagas ir darbai bus atlikti kokybiškai, laikantis visų namo apšiltinimo taisyklių, šiltu ir tvarkingu būstu didžiuositės 50 ir daugiau metų be jokių papildomų investicijų.

Pakankamo sluoksnio šilumos izoliacija iš polistireninio putplasčio leis Jums virš 80 % sumažinti išlaidas šildymui lyginant su neapšiltintu ar prastai apšiltintu namu. Tinkamai pritaikius technologijas, polistireninis putplastis metams bėgant visiskai nekeičia savo struktūros, fizinių ir cheminių savybių, jis nesukris, nesuirs ir išlaikys šilumos ir garso izoliacines savybes. Kilus gaisrui, kai temperatūra pakyla iki 100 °C, polistireninis putplastis susitraukia, taip padidindamas šilumos laidumą pastato atitvaruose. Polistireninis putplastis laikančiosiose konstrukcijose bei atitvaruose nesulaiko kaitros, dėl to gaisro metų jie mažiau pažeidžiami ir greičiau atvėsta.

Kai kalbama apie namo apšiltinimą, paprastai pirmiausia galvojama apie pastato konstrukcijų šiluminę varžą. Varža nesunkiai padidinama didinant šiltinimo medžiagų storį. Taip, konstrukcijų varža labai svarbu, tačiau dar svarbiau tinkamas namo užsandarinimas. Net 80 proc. šilumos nuostolių patiriama per nesandarumus lubose, sienų ir lubų sandūrose, langų rėmuose. Taigi, šiltinimo efektyvumą pirmiausia lemia pastato sandarumas ir tik paskui – atitvarų šiluminė varža. Todėl jei neketinate kelti savo kvalifikacijos apšiltinimo srityje ir apsišiltinti būsto pats ar stebėti kiekvieną darbininko žingsnį – apšiltinimo darbams atlikti rinkitės kokybiškas apšiltinimo medžagas ir itin patyrusius specialistus.

Kodėl verta rinktis polistireninį putplastį

juosta

Polistireninis putplastis, EPS (sutr. pavadinimas angl. Expanded Polystyrene) – termoizoliacinė medžiaga, sudaryta iš stirolo ir pentano. Šią medžiagą sukūrė vokiečių mokslininkai 1950 m. (užsandarino orą, suvaržė jo judėjimą ir neleido įsiskverbti vandeniui bei teršalams).

Polistireninis putplastis šiandien plačiausiai naudojamas kaip ekonomiškai efektyvi termoizoliacija pastatų šiltinimui, taip pat kelių ir krantinių įrengimui, interjero ar eksterjero dekoravimui ir kt. Polistireninį putplastį sudaro 98 % oro ir 2 % polistireno. Pagrindinės polistireno sudėtinės medžiagos – stirolas ir pentanas – yra angliavandeniliai, gaunami iš naftos. Stirolas gamtoje aptinkamas vaisiuose, daržovėse, riešutuose, mėsoje. Pentanas, kuris EPS medžiagoje atlieka plėtiklio funkciją, natūraliai susidaro žmonių bei gyvūnų organizmuose ir per biocheminius procesus patenka į atmosferą kartu su iškvėpiamu oru.

patvarumas

Patvarumas

Dėl išskirtinių savybių polistireninis putplastis puikiai tinka naudoti tokiose srityse, kur reikalingas didelis patvarumas ar būtina užtikrinti akustinį komfortą. Polistireninio putplasčio gaminiai išlaiko savo izoliacines savybes per visą naudojimo laikotarpį. Polistireninis putplastis atsparus daugumai cheminių medžiagų, nereaguoja su kitomis statybinėmis medžiagomis ir nėra joms jautrus.

 sveikata

Sveikata

Pagamintas polistireninis putplastis savo sudėtyje neturi sveikatai kenksmingų medžiagų, dirbant su juo nereikia darbo saugos priemonių. Polistireninio putplaščio oro poros yra uždaros, todėl jo neperpučia vėjas, neprasiskverbia teršalai ir drėgmė, įmirkis dėl aplinkos drėgmės yra minimalus, todėl šiltinamoji medžiaga negali būti pelėsio priežastis.

kaina

Kaina

Putų polistirolas yra bene pigiausia pastatų fasadų apšiltinimo medžiaga.

atsparumas

Atsparumas vandeniui

Polistireninis putplastis yra nedrėkstantis, t. y., hidrofobinis (vanduo nubėga nuo polistireninio putplasčio paviršiaus, neįsiskverbdamas į vidų) jis neįgeria drėgmės iš oro. Polistireninio putplasčio izoliacinės savybės išlieka puikios visus ilgus eksploatavimo metus.

 paprastumas

Darbo paprastumas

Su polistireniniu putplasčiu lengva dirbti – jis lengvai pjaustomas specialiomis staklytėmis, įrankiais, įkaitinta viela ar peiliu. Polistireniniu putplasčiu šiltinant pastatus pasiekiami geresni sandarumo rezultatai. Užklijuotas polistireninio putplasčio plokštes galima lyginti, šlifuoti statybine trintuve ar šlifavimo popieriumi, o tokie darbai neįmanomi kreivus sovietmečiu statytų daugiabučių fasadus apklijavus mineralinės vatos plokštėmis.

galimybes

Galimybės

Skirtingoms pastato zonoms apšiltinti naudojamos atitinkamos polistireninio putplasčio rūšys. Pavyzdžiui, polistireninis putplastis EPS 70 tinkamas išorinėms sienoms šiltinti, EPS 80 – stogams, EPS 100 – pamatams ir cokoliui. Kai kurie specialistai cokolinei daliai šiltinti dėl mažo vandens įgeriamumo rekomenduoja tik polistireninį putplastį. Polistireninio putplasčio naudojimas neriboja techninių sprendimų įvairovės. Jis sėkmingai naudojamas tiek įrengiant tinkuojamųjų fasadų šiltinimo sistemas, tiek dekoruojant įmantriausius
fasadus, pavyzdžiui, gaminant sudėtingų formų karnizus, fasadų dekoro elementus.

Polistireninis putplastis dėl savo gerų mechaninių ir termoizoliacinių savybių ilgą laiką naudotas įrengiant būtent tinkuojamąją fasadų šiltinimo sistemą. Pastaruoju metu, atlikus reikiamus bandymus ir laikantis gamintojų rekomendacijų, polistireninis putplastis pradėtas naudoti ir ventiliuojamai fasadų šiltinimo sistemai.

IZOLIACIJA

Izoliacija

Polistireninis putplastis, įrengiant jį pagal gamintojo rekomendacijas, nesudaro šalčio tiltelių, per visą savo tarnavimo laikotarpį išlaiko savo fizikinius ir mechaninius parametrus.

stabilumas

Stabilumas

Polistireninis putplastis esant įprastoms gamtinėms sąlygoms (iki 100 °C) nekeičia savo matmenų, išlaiko savo nominalų storį, jo nereikia papildomai atstatinėti. Matmenys nekinta esant tam tikroms oro sąlygoms bei po daugelio naudojimo metų.  Šią savybę nurodo parametras DS (N) 2, kuris nurodytas gaminio atitikties sertifikate.

degumas

Degumas

Esant aukštesnei nei 100 °C temperatūrai polistireninis putplastis pradeda trauktis, gaisro atveju iš jo išeina oras ir padidėja šilumos laidumas pastato atitvaruose. Polistireninis putplastis laikančiosiose konstrukcijose bei atitvaruose nesulaiko kaitros. Dėl to pastatų laikančiosios konstrukcijos bei atitvarai per gaisrą yra mažiau pažeidžiami, greičiau atvėsta. Tai labai reikšmingas polistireninio putplasčio privalumas.

Polistireninio putplasčio gaminių užsidegimo bandymai atliekami pagal LST ISO 11925-2 ir įvertinama pagal LST 1533 pateiktus užsidegimo įvertinimo rodiklius. EPS gaminiai, pagaminti su degumą mažinančiais priedais, turi atitikti reikalavimus, keliamus sunkiai užsiliepsnojančioms medžiagoms. Veikiant bandinį šilumos srautu 40 kW/m², jo paviršius gali užsiliepsnoti ne anksčiau kaip po 60 sek., o veikiant šilumos srautu 30 kW/m² – ne anksčiau kaip po 180 sek., degdamas išskiria mažai nuodingų medžiagų (kelis kartus mažiau negu degant spygliuočiams).

Polistireninio putplasčio žaliava aprūpinama ugnį slopinančiu priedu, kuris netirpsta vandenyje, atsparus hidrolizei. Polistireninis puplastis su degumą slopinančiais priedais, trumpai veikiamas liepsnos, traukiasi neužsidegdamas. Ilgiau veikiamas liepsnos, jis užsidega, tačiau liepsna paviršiumi sklinda itin lėtai. Pašalinus liepsnos šaltinį, polistireninis putplastis su degumą slopinančiais priedais liaujasi degęs. Nelieka ir jokio rusenimo. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, naudojamas EPS yra su degumą slopinančiais priedais.

Polistireninis putplastis uždengiamas armavimo mišiniu, tinku, gipso kartonu, fasadinėmis plytelėmis. Tokia sistema visiškai atitinka gaisrinės saugos reikalavimus.

LAIKAS

Laikas

Naudojant apšiltinimo darbuose polistireninį putplastį, patiriamos mažesnės laiko sąnaudos. Klijai neįsigeria į polistireninį putplastį, dėl to greičiau vyksta džiūvimo procesas. Be to, polistireninis putplastis lengvai ir greitai pjaustomas.

aplinkosauga

Aplinkosauga

Polistirenio putplasčio gamybinės atliekos bei senas, panaudotas polistireninis putplastis lengvai perdirbamas, iš jo gaminamas naujas putplastis. Polistireniniam putplasčiui pagaminti naudojamas minimalus kiekis energijos ir žaliavų.

juosta

Kaip taisyklingai klijuoti putų polistireno plokštes

  • Klijų paruošimas. Paruošiant klijus sausas mišinys sumaišomas su vandeniu, leidžiama pastovėti iki 10 minučių ir dar kartą gerai išmaišoma gręžtuvu su maišikliu.

kaip paruosti

  • Kraštinės padėties metodo atveju mišinio juosta tepama ant kitos plokštės pusės krašto ir keletas apie 8 cm skersmens kauburėlių viduryje (paprastai 2–3). Po smeigėmis neturi būti erdvės, neužpildytos mišiniu. Šio metodo atveju šiltinimo sistemą pagrindo atžvilgiu galima šiek tiek paslinkti.
  • Kiekviena plokštė pagal visą perimetrą turi būti priklijuota prie pagrindo, taip pat ir supjaustytos mažesnio dydžio plokštės.
  • Plokštės kraštai neturi būti ištepti klijais. Jei spaudžiant plokštę prie sienos klijai išsilieja už krašto, juos reikia nedelsiant pašalinti. Negalima pamiršti nuvalyti mišinio likučių ir nuo kampinių plokščių tarpų.
  • Jei klijai kauburėliais nekrečiami, plokštės kraštai gali užsiriesti ir plokščių sujungimo vietoje gali atsirasti plyšiai. Jei klijų juosta netepama ant kitos plokštės pusės krašto, gali atsirasti plokštės vidurio įdubimas ir plyšiai. Reikėtų gulsčiuku visą laiką tikrinti paviršiaus vertikalumą, o liniuote – tiesumą.

iliustracijos_600x390_20

 

  • Klijuojant šiltinamąsias plokštes tuo pačiu metu montuojamos ir palangių iš lauko pusės gembės, nes vėliau jas pritvirtinti yra sunkiau. Tuo pačiu metu atitinkamose jungimo vietose instaliuojami bitumo ir poliuretano tarpikliai. Kad tarpikliai brinkdami neišjudintų šiltinamosios plokštės iš savo vietos, galima plokštę laikinai pritvirtinti smeige arba prikalti vinimi prie pagrindo, kol klijai išdžius.langas3.jpg
  • Plokštės klijuojamos šalia viena kitos, be tarpelių užpildymo priemonės. Plokštės prie pagrindo prispaudžiamos taip, kad mažiausiai 40 % jos viso ploto būtų padengta klijais. Spausti reikia gana smarkiai, kad sukibimas būtų geras. Prispaudus plokštę patartina ją šiek tiek pastumti, norint pažeisti klijų paviršiuje galinčią susidaryti plėvelę. Klijų kiekis turi būti tolygus.
  • klijai
  • Šiltinamosios plokštės klijuojamos horizontaliai ilgesniąja 1 m kraštine. Kitaip klijuoti neleistina. Klijuojant šiltinamąsias plokštes neturi atsirasti skersinių plyšių. Plokštės turi būti susietos lygiai, kaip klojant plytų sieną, pradedant nuo apačios ir atsižvelgiant į pastato vertikaliuosius ir horizontaliuosius kampus (pavyzdžiui, iš pastato išsikišančių detalių ar priestatų atveju).
    siena
  • Kampuose plokštės galas paliekamas išsikišęs, kuris vėliau smulkiai dantytu pjūklu (pasinaudojant liniuote) tiksliai nupjaunamas.
  • Tarpeliai užpildomi tos pačios šiltinamosios medžiagos juostelėmis, kurios užpildo plyšius. Plyšių užpildui galima naudoti ir tam tikslui pritaikytas poliuretano putas, tačiau reikia stebėti, kad putos užpildytų ne tik atviro plyšio paviršių, bet ir visą jo gilumą. Plyšius užpildyti armuojamuoju mišiniu yra draudžiama.
    Klijuojant termoizoliacines plokštes, saugoti, jog klijai nepapultų į siūles.
    siules
  • Paviršių iš specialios medžiagos (akytojo betono su plytomis) sujungimo vietose neturi būti išilginio šiltinamųjų plokščių plyšio. Išilginio šiltinamųjų plokščių plyšio taip pat neturi būti virš prie pagrindo pasitaikančių pakopų. Pagrindo linija ir šiltinamosios plokštės linija turi būti paslinktos per 10 cm.
  • Angų kampuose neturi atsirasti skersinių plyšių. Plokštę reikia pjaustyti taip, kad kraštinės ilgis būtų ne mažesnis nei 10 cm. Tai galioja ir visoms kitoms angoms, taip pat nišoms.
  • Polistireninio putplasčio plokštės neturi būti pageltusios nuo UV spindulių. Jei tai pastebėsite, paviršių nušlifuokite ir pašalinkite dulkes.
  • Plokštes reikia kloti tiesiai. Jei jos klojamos nelygiai, yra įdubusios ar sulinkusios, gali atsirasti plyšiai ir apdailos struktūroje bus nelygumų.

juosta

Kaip taisyklingai tvirtinti smeiges

Priklijavus polistireninį putplastį (polistirolą), būtina jį papildomai pritvirtinti smeigėmis.
Priklijuotas šilumą izoliuojančias plokštes smeigėmis tvirtinti rekomenduojama po klijavimo praėjus dviems paroms.
Skylės smeigėms gręžiamos vertikaliai šilumą izoliuojančių plokščių paviršiui. Skylių skersmuo ir gylis priklauso nuo naudojamų smeigių. Gręžiamų į pagrindą skylių gylis kalamoms ir įsukamoms smeigėms, kai numatytas paviršinis tvirtinimas, turi būti ≥ 6 mm, o įsukamoms smeigėms, kai numatytas įgilintas tvirtinimas, turi būti ≥ 25 mm nustatyto smeigės inkaravimo gylio (hv). Reikiamas smeigės ilgis nustatomas susumavus nustatytą smeigės inkaravimo gylį (hv) ir klijų skiedinio sluoksnį bei šilumą izoliuojančios plokštės storį.
Išgręžtas skyles būtina švariai išvalyti.

Teisinga smeigių pozicija:

smeigiu-pozicija

Naudojant įsukamas smeiges, kai numatytas paviršinis ar giluminis tvirtinimas, smeigė įstatoma į išgręžtą skylę iki jos lėkštelė susilies su šiltinamosios medžiagos paviršiumi, smeigės šerdis įsukama naudojant elektrinį gręžtuvą su smeigės įsukimo antgaliu, kol jis, nustumdamas smeigę iki suprojektuotos jos padėties, atsirems į šilumą izoliuojančios medžiagos paviršių.

Šiltinant pastatą, termoizoliacinės plokštės tvirtinamos 6 ir 8 smeigėmis į 1 m².

smeges

Plokščių tvirtinimas kampuose

ploksciu-tvirtinimas -kampuose

a ≤ 8 mr = 1,0 m
8 • a ≤ 12 mr = 1,5 m
a • 12 mr = 2,0 m

STOGAS M²LĖKŠTELĖ Ø 60 MM
4 vnt.smeiges
6 vnt.smeiges
8 vnt.smeiges
10 vnt.smeiges
12 vnt.smeiges
14 vnt.smeiges

Smeigėmis, kurios tvirtinamos prieš klojant armuotąjį sluoksnį, tvirtinama praėjus ne mažiau kaip 24 val. po termoizoliacinių plokščių klijavimo. Armuotąjį sluoksnį, kuris uždengia smeiges, būtina kloti ne vėliau kaip per 6 savaites, nes kitaip jos gali būti pažeistos ultravioletinių spindulių.

Tvirtinant smeigėmis, būtina laikytis šių taisyklių:

  • skylės ašis smeigei turi būti statmena pagrindui;
  • smeigės ilgis, skersmuo ir mažiausias atstumas nuo pagrindo, lubų arba termodeformacinių siūlių kraštų priklauso nuo naudojamų smeigių rūšies ir smeigių gamintojo nurodymų;
  • prieš pradedant gręžti skyles, termoizoliacines MW plokštes būtina persmeigti grąžtu;
  • grąžto diametras ir gręžiamos skylės gylis priklauso nuo naudojamų smeigių rūšies;
  • skylėtų medžiagų arba labai akytų medžiagų pagrindus rekomenduojama gręžti nenaudojant smūgio;
  • smeigės lėkštinis diskas negali išsikišti virš armuotojo sluoksnio paviršiaus;
  • įkalamas smeiges rekomenduojama kalti guminiu plaktuku;
  • jeigu smeigė blogai pritvirtinta (kliba, išsikiša ir pan.), deformuota arba kitaip pažeista, būtina ją pakeisti, šalia tvirtinant naują. Blogai pritvirtinta smeigė pašalinama, skylė termoizoliacinėje plokštėje užpildoma naudojama termoizoliacine medžiaga. Skylė armuotajame sluoksnyje užpildoma klijiniu glaistu. Jeigu smeigės pašalinti neįmanoma, ją įgilinti taip, kad neišsikištų virš armuotojo sluoksnio paviršiaus;
  • smeigių tvirtinimas per armuotojo sluoksnio armatūrinį tinklelį atliekamas, kol armuotasis sluoksnis dar neišdžiuvo;
  • jeigu smeigėmis tvirtinama per armatūrinį tinklelį, šią operaciją būtina atlikti per 1–2 valandas nuo pirmojo sluoksnio klojimo.

juosta

Polistireniniu putplasčiu šiltintų paviršių armavimas

armavimasPlonam tinkleliu armuotajam sluoksniui ant priklijuotų polistireninio putplasčio (polistirolo) plokščių padengti naudojamas mišinys. Pakuotės turinį reikia suberti į pamatuotą švaraus vandens kiekį ir kruopščiai išmaišyti gręžtuvu su maišikliu.
armavimasVisus fasado angų kampus reikia įtvirtinti įstrižai įklijuojamu stiklo pluošto tinkleliu, kurio matmenys turi būti ne mažesni kaip 35×20 cm. Tai neleidžia atsirasti įstrižiems įtrūkimams, plintantiems iš kampų.
armavimasPastato ir staktų kraštus reikia apsaugoti aliumininės skardos ar plastiko kampuočiais. Patogiausia naudoti kampuočius, gamykliniu būdu apklijuotus tinklelio juosta. Tokiu atveju tinklelio nereikia išvynioti ant šalia esančių plokštumų.
armavimasPirmojo aukšto sienas rekomenduojama papildomai armuoti, ne žemiau kaip 2 m virš žemės įklijuoti papildomą tinklelio sluoksnį. Tai apsaugos plokštes nuo atsitiktinių smūgių.
armavimasIšdžiūvus papildomiems įtvirtinimams, galima pradėti dėti pagrindinį tinklelio sluoksnį. Pirmiausiai reikia tolygiai užtepti mišinį maždaug 2 mm storio sluoksniu. Mišinys tepamas plienine mente, nuo pastato viršaus į apačią, vertikalia maždaug 1,1 m pločio juosta.
armavimasIš anksto išpjautas tinklelis pridedamas prie šviežio mišinio ir įspaudžiamas plienine mente. Būtina išsaugoti šalia esančio tinklelio juostų užlaidas, sudarančias nuo 5 iki 10 cm. Geriausia naudoti sertifikuotą tinklelį.
armavimasAnt šviežiai įklijuoto tinklelio tepamas maždaug 1 mm storio mišinio sluoksnis taip, kad tinklelio nebesimatytų. Sluoksnio paviršių reikia kruopščiai išlyginti plienine mente.
armavimasPastato ir staktų kraštus patogiausia formuoti kampine mente.
armavimasKitą dieną tinkleliu armuotasis sluoksnis dar nėra pakankamai tvirtas. Naudojant švitrinimo popierių, galima nušlifuoti mentės paliktas žymes ir užpildyti galimas ertmes.

Armuotojo sluoksnio įrengimo taisyklės:

Armavimas – tai paviršiaus padengimas glaistu ir stiklo pluošto tinklo įspaudimas į naujai padengtą glaistą. Glaisto sukibimo su šiltinamąja plokšte jėga po išdžiūvimo turi būti mažiausiai 0,03 N/mm², patikrinus jį drėgnuoju metodu. Tinklo spalva, užbaigus armavimo darbus, neturi matytis, tinklo faktūra gali prasišviesti. Tinklas neturi būti nepritvirtintas, pažeistas, sulamdytas ar sulankstytas. Armuojant reikia stebėti, kad, padengiant viršutiniu sluoksniu sluoksnio storis nebūtų didesnis nei kitose vietose. Jei šio reikalavimo nesilaikoma, vėliau iš po apdailos sluoksnio gali pasirodyti armatūrinio tinklo žymės.

 Rekomenduojama armuotų vietų tiesumą patikrinti matavimo liniuote. Jei armavimo vietos tapo nelygios, visą paviršių reikia dar kartą padengti armuojamuoju glaistu.

 Išsikišančias armatūrinio tinklo dalis (pavyzdžiui, prie cokolio šynos) reikia nedelsiant nupjauti. Šiltuoju metų laiku apie 1 mm storio glaisto sluoksnis išdžiūsta per dieną, t. y., praėjus 3–4 dienoms paviršius yra paruoštas kitiems darbams. Armuotas paviršius turi būti tolygiai šviesiai pilkos spalvos.

 Armuojamasis glaistas išmaišomas, kad susidarytų tolygi masė, ir prieš naudojant palaikomas apie 10 min.

 Dedant stiklo pluošto tinklą, jis įspaudžiamas į glaistą taip, kad glaistas prasiskverbtų pro tinklo akutes.

 Pro tinklo akutes prasiskverbęs glaistas sulyginamas. Taip glaisto paviršius tampa lygus, o sutvirtinamasis šarmams atsparus stiklo pluošto tinklas atsiduria viduje (rekomenduotina, kad būtų viršutiniame sluoksnio trečdalyje). Neleistina yra pakabinti stiklo pluošto tinklą ant polistireninio putplasčio (polistirolo) paviršiaus ir bandyti glaistą prasprausti pro tinklo akutes iš viršaus.

 Tinklas tiesiamas iš viršaus į apačią per visą fasado plotą. Tinklo perėjimo vietose turi būti užleista apie 10 cm.

 Armatūrinis tinklas turi padengti cokolio šyną iš apačios.

 Tas pats paviršius turi būti armuojamas visas vienu metu. Reikia vengti tęsinio vietų. Jei tai dėl kokios nors priežasties reikalinga, reikia darbą nutraukti taip, kad paskutinės tinklo dalies krašte apie 10 cm po tinklu nebūtų glaisto. Tęsiant darbus, toliau tiesiamas tinklas paslepiamas naujame glaisto sluoksnyje.

 Armuotasis sluoksnis pradedamas kloti praėjus ne mažiau kaip 24 val. nuo termoizoliacinių plokščių klijavimo. Klijinis glaistas tepamas ant sausų ir švarių polistireninio putplasčio (polistirolo) plokščių.

 Iš pradžių ant polistireninio putplasčio (polistirolo) plokščių klojami kampuočiai su tinkleliu, kampuočiai su tinkleliu ir lašikliu, užbaigimo ir deformaciniai profiliuočiai arba papildomas sustiprintas armatūrinis tinklas. Šios detalės klojamos įspaudžiant jas į užteptą ir nerūdijančio plieno dantytu glaistikliu paskleistą klijinį glaistą. Išsispaudęs per tinklelio akutes klijinis glaistas nubraukiamas. Kampuočiai ir profiliuočiai klojami iš apačios į viršų, jų tinklelis užleidžiamas vienas ant kito ne mažiau kaip 100 mm.

juosta

Pamatų šiltinimas

Pamatų, cokolių ir kitų su gruntu besiliečiančių paviršių šiltinimas smarkiai skiriasi nuo sienų, stogų ir grindų šiltinimo. Šiuo atveju termoizoliacija norima ne tik sumažinti energijos sąnaudas, bet ir siekiama pamatų patvarumo. Net tinkamai įrengti pamatai turi laikyti dešimtis, o gal ir šimtus metų. Netinkamai įrengtą pamatų termoizoliacinį sluoksnį ištaisyti brangu, todėl būtina iš karto naudoti tinkamas izoliacines medžiagas ir atlikti darbus pagal griežtas taisykles. Rūsio ir pamatų sienoms šiltinti keliami didesni atsparumo drėgmei reikalavimai, todėl tikslinga naudoti mažiau vandenį įgeriančias medžiagas, tokias kaip polistireninis putplastis.

pamatu-siltinimas

Pamatų šiltinimui Jums prireiks:

  1. polistireninio putplasčio plokščių ETNA EPS 100, rekomenduojamas storis nuo 5 iki 10 cm. Jei netoliese yra judrus kelias, naudokite ETNA EPS 150. Žr. skaičiuoklėse;
  2. plastikinių profilių;
  3. klijų polistirolui;
  4. priemonių hidroizoliacijai;
  5. polistireninio putplasčio tvirtinimo smeigių.

Jei apšildote seno namo pamatus, nukaskite visas žemes nuo pamatų, iki kol pasieksite grunto įšalo lygį (apie 1-1,2 m nuo žemės paviršiaus).

Prieš pradedant darbus, sieną reikia tinkami paruošti – nuvalyti nešvarumus, kiek įmanoma išlyginti. Nebūtina lyginti taip pedantiškai, kaip lyginama dažant sieną, tačiau kuo siena bus lygesnė, tuo putplasčio plokštės prie sienos priglus lygiau. Idealu būtų, prieš klijuojat plokštes, sieną padengti dulkes surišančiu gruntu. Kai paruošite sieną, dar kartą patikrinkite, ar ji tikrai lygi ir nėra didesnio nei 3-4 cm nuokrypio. Jei viskas gerai, galite pereiti prie kito darbo.

PROBLEMAREKOMENDUOJAMOS PRIEMONĖS
Drėgnas pagrindas (pvz., gruntinė drėgmė)Pašalinti drėkimo priežastis ir išdžiovinti arba tik išdžiovinti.
Pagrindo paviršius apdulkėjęsNušluoti arba nuplauti vandens spūdžiu, nutepti gruntu.
Riebalų dėmės ant pagrindoRiebalų dėmes pašalinti vandens spūdžiu, įpilant atitinkamų ploviklių; nuplauti švaraus vandens spūdžiu.
Klojinių ardymo ar kitokių tepamų atskyrimo priemonių užtaršosPašalinti klojinių ardymo likučius arba kitokias tepamas atskyrimo priemones vandens garais, naudojant ploviklius; nuplauti švaraus vandens spūdžiu.
Druskų apnašos ant sauso pagrindoNuvalyti mechaniniu būdu; nušluoti, nuplauti vandens spūdžiu.
Pūslėtos ir atplyšusios vietosPašalinti mechaniniu būdu; nušluoti; jei reikia, vietinį paviršiaus lyginimą ir atstatymą atlikti atitinkama medžiaga, kuri užtikrintų pagrindo stiprį ne mažiau kaip 0,25 MPa; visada būtina, kad panaudotos medžiagos gerai išdžiūtų.
Samanos, kerpės, pelėsiai, grybeliaiPaviršių sudrėkinti ir nuvalyti mechaniniu būdu arba nuvalyti cheminėmis priemonėmis, jei reikia, leisti išdžiūti. Panaudojus chemines priemones, apnašas pašalinti mechaniniu būdu.
Aktyvūs dinaminiai įtrūkiaiNemontuoti ISTS, kol nepašalintos įtrūkių atsiradimo priežastys.
Nepakankamas stiprisNetvirtus sluoksnius pašalinti mechaniniu būdu, galima prieš tai sudrėkinti; leisti gerai išdžiūti ir, jei reikia, išlyginti paviršių.
Nepakankamai lygi plokštumaDalinį arba visą paviršiaus lyginimą atlikti atitinkamomis medžiagomis, kurios užtikrintų pagrindo stiprį.
Nevienalytis, labai įgeriantis pagrindasImpregnuoti pagrindą atitinkama impregnavimo medžiaga.

Atlikite pamatų hidroizoliaciją. Dažniausiai pamatai padengiami hidroizoliacine mastika, ją kruopščiai užtepant mažiausiai dviem sluoksniais, skirtingomis kryptimis, arba naudojamos prilydomos ar priklijuojamos ritininės dangos. Pati pamato apačia, kuria jis remiasi į gruntą, daugeliu atvejų neapsaugoma nuo drėgmės, tačiau, specialistų teigimu, nedidelis jos kiekis betone – nieko baisaus.

pamatu-siltinimas

Pamatų šiltinimo medžiagą nuolat veikia grunto slėgis ir drėgmė, tad pravartu naudoti tokią, kuri, užpilant gruntą, jį sutankinant ar jam nusėdant, nebūtų deformuojama ir nuo drėgmės neprarastų savo termoizoliacinių savybių. Tam puikiai tinka polistireninis putplastis ETNA EPS 100 arba ETNA EPS 150.

Šiltinamojo sluoksnio plokštės prie pamato klijuojamos sustingus užteptai hidroizoliacijai. Klijų pasirinkimą lemia hidroizoliacijos tipas: prie bituminės hidroizoliacijos geriausiai lips bitumo pagrindu pagaminti klijai, prie cementinės – cemento pagrindo.

Polistireninis putplastis montuojamas iš apačios į viršų.

pamatu-siltinimas

Plokštes reikia klijuoti taip, lyg mūrytumėte plytas (negalima dėti tiesiai vienos ant kitos). Taip klijuojant išvengiama vertikalių siūlių įtrūkimų.

Klijus tepame ant plokštės „zigzagais” 8 mm dantyta mentele. Klijai turėtų padengti ne mažiau kaip 40 % visos klijuojamos polistireninio putplasčio plokštės paviršiaus.

Priklijuotas plokštes papildomai sutvirtinkite smeigėmis. Grybo formos smeigės indeliai pritraukia plokštę prie šiltinamos sienos.  Smeiges susukti reikia taip, kad jos sulįstų į plokštę ir netrukdytų armavimo tinkleliui.

Tačiau prieš užkasdami pamatus, turite apsaugoti putplastį nuo gruntinio vandens patekimo ant putplasčio. Tam reikės papildomos hidroizoliacinės plėvelės iš išorinės pusės.

pamatu-siltinimas

Šilumos izoliaciją rekomenduojama dengti gumbuota drenažine plėvele („koriu“). Tokia plėvelė apsaugo nuo mechaninio pažeidimo, augalų šaknų. Ritinys tiesiog išvyniojamas ir priglaudžiamas prie pamato – savo vietoje jį laikys užpiltas gruntas.

Duobės dalis arčiau pamato užpilama žvyru ar smėliu, šitaip sukuriant papildomą drenažą. Užpilant pravartu pasirūpinti, kad termoizoliacinės plokštės nesujudėtų, liktų savo vietose, nebūtų pažeistos.


Sekite mus „Facebook“